8 najpopulárnejších dizajnových štýlov – 1. Mid-Century Modern

Určite každý z Vás má svoj obľúbený dizajnový štýl. V nasledujúcich článkoch Vás postupne budem zoznamovať so základnými myšlienkami ôsmich dizajnových štýlov, ktoré sú podľa mňa v modernom bývaní absolútnou topkou. Samozrejme v skutočnosti existuje aj viacej štýlov.

V realite to väčšinou funguje tak, že len málo klientov sa páči konkrétny dizajnový štýl. Preto niekedy stáva, že aj v mojich komplexných návrhoch interiéru sa premietnu dva resp. viacej dizajnových štýlov. Tieto štýly samozrejme musia vytvárať tú správnu dizajnovú harmóniu a „neprekážať si“.

Ako prvý štýl Vám predstavím moderný štýl z polovice 20. storočia, v ktorom okrem tohto štílu vzniklo viacej zaujímavých dizajnových štýlov. Príznačné pre tento štýl sú rafinované línie, minimalistické siluety a prirodzené tvary. Známi dizajnéri tej doby, ako napr. Jacobsen, vymedzili tvorivé spôsoby využitia nových materiálov ako sú lisované plasty, preglejka a hliník v priemyselnom dizajne. Nový materiál mal aj má všestranné využitie a môže sa z neho vytvárať nespočetné množstvo dizajnových štýlov.

Pri tomto štýle môžete využiť aj rôzne doplnky z iných štýlov tak ako celkový dojem bol príjemný a svieži.

Mid century modern štýl | LL design
Ľudmila Lešánek