8 najpopulárnejších dizajnových štýlov – 1. Mid-Century Modern

Určite každý z Vás má svoj obľúbený dizajnový štýl. V nasledujúcich článkoch Vás postupne budem zoznamovať so základnými myšlienkami ôsmich dizajnových štýlov, ktoré sú podľa mňa v modernom bývaní absolútnou topkou. Samozrejme v skutočnosti existuje aj viacej štýlov.

V realite to väčšinou funguje tak, že len málo klientov sa páči konkrétny dizajnový štýl. Preto niekedy stáva, že aj v mojich komplexných návrhoch interiéru sa premietnu dva resp. viacej dizajnových štýlov. Tieto štýly samozrejme musia vytvárať tú správnu dizajnovú harmóniu a „neprekážať si“.

Ako prvý štýl Vám predstavím moderný štýl z polovice 20. storočia, v ktorom okrem tohto štílu vzniklo viacej zaujímavých dizajnových štýlov. Príznačné pre tento štýl sú rafinované línie, minimalistické siluety a prirodzené tvary. Známi dizajnéri tej doby, ako napr. Jacobsen, vymedzili tvorivé spôsoby využitia nových materiálov ako sú lisované plasty, preglejka a hliník v priemyselnom dizajne. Nový materiál mal aj má všestranné využitie a môže sa z neho vytvárať nespočetné množstvo dizajnových štýlov.

Pri tomto štýle môžete využiť aj rôzne doplnky z iných štýlov tak ako celkový dojem bol príjemný a svieži.

Mid century modern štýl | LL design
Ľudmila Lešánek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum finibus luctus eleifend. Vivamus eget ipsum vitae ex pretium vehicula eget vel dolor. Nunc ut volutpat purus. Nullam sagittis nisl massa.