8 najpopulárnejších dizajnových štýlov – 2. Industrial

Pripravila som pre vás pokračovanie seriálu, v ktorom by som vám rada predstavila osem najpopulárnejších dizajnových štýlov.

Ďalším zo série dizajnových štýlov je industriálny, nazývaný tiež priemyselný dizajn (štýl bývania), ktorý sa datuje s obdobím na začiatku priemyselnej éry. Vznikol postupne na základe najmä rekonštrukcií objektov, ktoré pôvodne slúžili na celkom iné účely a ich následných zmien interiérov na obytné priestory. Dodnes sú takéto objekty veľmi vyhľadávané. Využitie tohto štýlu je nie len v domácnostiach ale svoje uplatnenie nachádza aj v komerčných priestoroch.

Charakteristika štýlu

Tento štýl zdôrazňuje využitie ocele so „stratenými“ drevenými prvkami, ktoré často dopĺňajú vystavené murované steny. V podstate odkrýva prvky interiéru, ktoré sa pri iných štýloch zakrývajú napr. sadrokartónom, či omietkami. Takými typickými „odhalenými“ prvkami sú odhalené tehly, liaty betón, či oceľové konštrukcie.

Pri dizajnovaní interiéru v tomto štýle je ideálne ak sa ponechajú pôvodné staré veci ako svietidlá, skrinky a skombinujú sa s iným dizajnovým štýlom.

Využitie

Industriálny nábytok sa hodí nie len do loftových bytov, ale aj pre milovníkov priemyselného industriálneho štýlu v iných priestoroch a v súčasnosti je veľmi populárne využitie tohto štýlu do interiérov barov či reštaurácií.

Industrial štýl | LL design

Zdroje:

froy.com

Ľudmila Lešánek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum finibus luctus eleifend. Vivamus eget ipsum vitae ex pretium vehicula eget vel dolor. Nunc ut volutpat purus. Nullam sagittis nisl massa.