8 najpopulárnejších dizajnových štýlov – 3. Nautical

V ďalšom pokračovaní seriálu zamierime spoločne k moru a námornému štýlu života odkiaľ sa brali inšpirácie k ďalšiemu štýlu, ktorý si priblížime. Interiér inšpirovaný týmito prvkami si niektorí z Vás možno ťažšie predstavujú, ale ja sa Vám budem snažiť v nasledujúcom článku priniesť základné črty a charakteristiky tohto štýlu, ktorý môžete využiť aj vo Vašom interiéri.

Charakteristika štýlu

Teplá, relaxačná a pozitívna. To sú základné črty námorného štýlu. Tento štýl interiérového dizajnu je založený na bielom alebo pieskovom zafarbení s hlavnou modrou farbou. Návrh interiéru zázračne kombinuje sviežosť, ľahké a príjemné spomienky napr. na letné dovolenky pri pobreží. Ako každý štýl aj tento má určité pravidlá. Základom interiéru sú modro-biele pruhy, prírodné drevo, červená farba je prítomná ako kontrast. V štýle sú používané atraktívne veci, ktoré sú samozrejme spojené s oceánom ako napríklad štrk, škrupiny, hviezdy, kraby, kormidlo, či pirátska truhla. Tento dizajn je vhodný použiť pre všetky typy interiérov a miestností.

Využitie

Tento interiérový štýl je možné využiť napríklad v kuchyni na vytvorenie príjemnej a upokojujúcej atmosféry. Je vhodný pre malé i priestranné izby. Interiér v tomto štýle je ideálne tvoriť použitím prirodzeného svetla alebo bieleho lakovaného dreva. Podlaha by mala pripomínať palubu. Ideálnou voľnou je tmavá a leštená podlaha z masívnych dosiek.

Nautical štýl | LL design

Tento štýl upokojuje, a preto je vhodný aj do miestností kde sa odpočíva. V interiéri sa využívajú textilné dekorácie, vzduchové clony v modrej a bielej farbe. Na posteľ je vhodné umiestniť niekoľko dekoratívnych vankúšikov. Posteľ môže byť z v elegantnom kovovom prevedení resp. v drevenom s masívnym čelom. Na steny je vhodné použiť fotografickú tapetu, čím dotvoríte celý interiér miestnosti.

Nautical štýl | LL design

Morský štýl v interiéri Vám umožňuje priniesť čaro mora a „námorníctva“ priamo do Vašich domovov. Staré veci a charakteristická škála prinesú do Vášho interiéru úžasnú príťažlivosť. Exkluzívne príslušenstvo a predmety, ktoré sa využívajú v tomto dizajne sa v žiadnom inom štýle nenachádzajú a Váš interiér tým získa jedinečnú krásu a pohodlie.


Zdroje:

froy.com

rowland98.com

Ľudmila Lešánek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum finibus luctus eleifend. Vivamus eget ipsum vitae ex pretium vehicula eget vel dolor. Nunc ut volutpat purus. Nullam sagittis nisl massa.