Aké budú TOP farby pre rok 2019

Rok 2018 sa nám za chvíľu prelomí do druhej polovici a už dneska je k dispozícii forecast, ktorý nám poskytne základné informácie o palete farieb, ktoré budú trendy v roku 2019.

Známa americká spoločnosť Sherwin-Williams pripravila prvý nástrel farieb akými by sa mal uberať nie len interiér domov či bytov.

Podľa Sue Waddenovej, riaditeľky marketingu farieb v spoločnosti Sherwin-Williams, bolo dôležité vytvoriť paletu farieb, ktorá by bola osobná a cieľavedomá, ale dosiahnuteľná. Rozdelili preto zhruba 42 farieb do šiestich rôznych skupín a to od odvážnych a energických až po upokojujúce a utlmujúce. V krátkosti si rozoberieme jednotlivé skupiny.

Paleta farieb Raconteur

Paleta v sebe zahŕňa trošku histórie, obsahuje farby roku 2017. Farby sú väčšinou v tlmených odtieňoch, ktoré pôsobia neutrálne od bohatej červenej až po tlmenú fialovú farbu.

Paleta farieb 2019 | LL design
Zdroj: apartmenttherapy.com

Paleta farieb Aficionado

Pod týmto pojmom sa skrývajú emócie toho, čo je v živote najlepšie, opotrebované a na mieru. Jedná sa v podstate o moderný výklad nadčasových klasikov.

Paleta farieb 2019 | LL design
Zdroj: apartmenttherapy.com

Paleta farieb Shapeshifter

Túto paletu farieb vytvárajú éterické odtiene. Atmosférické farby založené na hlbokej, tajomnej modrej dokážu zachytiť jedinečný priestor medzi technológiou a duchovnosťou, ktoré sa skrývajú práve v tejto palete farieb.

Paleta farieb 2019 | LL design
Zdroj: apartmenttherapy.com

Paleta farieb Naturalist

Paleta farieb je inšpirovaná botanikou, takže milovníci prírody si určite prídu na svoje. Ich „vývoj“ vznikal v skleníkoch a konzervatóriách, kým sa tieto farby nestali svieže a sofistikované. Rozsah zasahuje od húb, cez zelené listy až po vášnivú kvetinovú ružovú.

Paleta farieb 2019 | LL design
Zdroj: apartmenttherapy.com

Paleta farieb Wanderer

Základom tejto palety farieb sú zemité tóny. Farby vysokých plání a púšte, slnečné a teplé to všetko môžete vidieť napr. v amerických kaňonoch. Týmto je jasné kde vznikala inšpirácia pre túto paletu farieb.

Paleta farieb 2019 | LL design
Zdroj: apartmenttherapy.com

Paleta farieb Enthusiast

Už zo samotného názvu asi tušíte aké farby sa skrývajú pod touto paletou a pre koho sú určené. Táto paleta je totálnym maximalizmom. Je to príležitosť na zábavu a posúvanie hraníc z pohľadu farieb. Je určená hlavne pre nadšencov, ktorí nepoznajú význam „menej je niekedy viac“. Paleta obsahuje odvážne živé farby, maximálny účinok a veľa energie.

Tak do ktorej palety farieb by ste sa v budúcom roku najradšej vo vašom interiéri? To už nechám na vašom zvážení resp. vašej kreativite. Najdôležitejšie je určite, aby ste sa vo vašom interiéri cítili dobre, jednoducho povedané ako doma :-).

Paleta farieb 2019 | LL design
Zdroj: apartmenttherapy.com

Zdroje:

apartmenttherapy.com

www.swcolorforecast.com

Ľudmila Lešánek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum finibus luctus eleifend. Vivamus eget ipsum vitae ex pretium vehicula eget vel dolor. Nunc ut volutpat purus. Nullam sagittis nisl massa.