Ako by mal vyzerať váš vianočný stromček v roku 2018?

Vianoce už pomaličky klopú na naše dvere, čo nám pripomínajú denne nie len nákupné centrá. Je síce len november, ale ani sa nenazdáme a Vianoce už budú predo dvermi. Dneska sme si pre vás pripravili krátky blog o jednej z dominánt Vianoc, ktorá nemôže chýbať v našom interiéri. Asi každému je jasné, že sa témou bude vianočný stromček.

Kde hľadať inšpirácie pre vianočný stromček? Čo tak nakuknúť do Frankfurtu nad Mohanom, kde sa každoročne koná jeden z najväčších svetových veľtrhov Christmasworld. Už v januári nám svetoví dizajnéri každý rok predstavia trendy, ktoré na nás budú číhať počas celého roku až do decembra. V januári 2018 navštívilo túto výstavu 43 450 návštevníkov z 129 krajín z celého sveta. Návštevníci mohli obdivovať vianočné dekorácie od 1 048 vystavovateľov z 43 krajín.

Ani tento rok na veľtrhu nechýbali rôzne inšpirácie, ktoré predstavili odborníci zo sveta dizajnu. V tomto roku nás chcú dizajnéri vrátiť späť k tradíciám, pocitom spolupatričnosti a histórii. Jednou z hlavných myšlienok dizajnérov bolo, aby sme sa pokúsili zo škály rôznych produktov vytvoriť svoju vlastnú identitu Vianoc, aby sme dokázali „vyrozprávať“ svoj vlastný vianočný príbeh.

Aký scenár si pre nás pripravili pre vianočný stromček?

História – jedna z vianočných tém, ktorá sa stretla s najpozitívnejšou reakciou počas veľtrhu. Nárast zelených a tmavo modrých odtieňov sa ponára do vianočnej zimnej krajiny vo farbách pochádzajúcich z oceánov, drahých kameňov a minerálov.

Vianoce 2018 | LL design

Teplé zlato vytvorí honosný dojem a striebro zase dotvorí elegantné akcenty. Celkovým výsledkom je tajuplný obraz s fascinujúcim šarmom, ktorý je štýlovo prepracovaný, luxusne usporiadaný a interpretovaným moderným spôsobom.

Ďalším zaujímavým trendom, ktorý prichádza z veľtrhu je fakt, že tento rok by sa mal niesť aj v znamení tajomného sveta kreslených bytostí, ktorým dizajnéri určite potešia najmä deti.

Na záver však netreba zabúdať ani na dôležitosť výberu stromčeka. Pri tých živých sa zamerajte najmä na to, aby bol stromček hustý a ozdoby sa nestratili medzi vetvičkami.

No a aká je naša rada pre vás ?

Nech si už vyzdobíte vianočný stromček akokoľvek, najdôležitejšie je, aby sa páčil najmä vám a vašej rodine a spríjemnili ste si ním vianočnú atmosféru. Ešte dôležitejšie však je, aby ste počas vianočných sviatkov dali stopku dennému zhonu. Na chvíľu sa zastavili a vychutnali si Vianoce možno práve tak ako keď ste boli ešte deťmi. Skúsme opäť naplno uveriť čaru Vianoc, prestať sa naháňať za dokonalosťou, lajkami na facebooku, či instagrame a viac sa zamerať na to, čo je v našom živote najdôležitejšie – na našu rodinu.

Vianoce 2018 | LL design

Zdroje:

pluska.sk

christmasworld.messefrankfurt.com

Ľudmila Lešánek