Ako dosiahnuť minimalizmus v kuchyni s nádychom škandinávskeho štýlu

Ak snívate o kuchyni v minimalistickom štýle s prvkami škandinávskeho dizajnu, tak práve tento článok je pre vás. V článku sa budem snažiť poukázať na pár prvkov, ktoré sú práve pre takýto typ interiéru veľmi dôležité.

Tento interiérový dizajn môže zaujať najmä skupiny ľudí, ktorá hľadá funkčný a moderný dizajn v jednom prevedení. Tento štýl je príznačný tým, že napriek tomu, že je moderný tak je jednoduchý a je v ľahké v ňom udržiavať čistotu a poriadok.

Farebnosť

Aj keď bielou a čiernou farbou ľahko dosiahnete minimalizmus, mne osobne sa viac pozdáva interiér kuchyne s kombináciou farieb. Kľúčovým pravidlom je vybrať si farebnú paletu s jedným hlavným odtieňom a k nemu je potrebné vybrať sekundárny odtieň s ideálnym akcentom. Hlavný prvok sa nemusí týkať len farby ale napríklad i konkrétneho materiálu ako napríklad drevo, ku ktorému je potrebné nájsť vhodný farebný akcent.

Minimalizmus

Skutočný minimalistický štýl je založený na detaile. Typickým príkladom v rámci kuchyni je napríklad využitie push & pull systému namiesto kľučiek. Ideálne je ak využite priestor na maximum aj tým, že skrinky potiahnete až k stropu.

Minimalizmus - škandinávsky štýl | LL design

Spotrebiče

Už aj spotrebiče väčšinou nechávame na očiach nakoľko dneska už nie je problém nájsť nie len funkčné ale i veľmi pekné dizajnové spotrebiče. Dneska už nie je potrebné umiestniť rúru pod pracovnú dosku, aby sme ju skryli.

Výhoda minimalistických kuchýň

Jednou z výhod takýchto kuchýň je ich jednoduchá integrácia do obytného priestoru. Aj toto je jeden z dôvodov, prečo sú tieto kuchyne jedným z najobľúbenejších riešení v súčasných domácnostiach.

Minimalizmus - škandinávsky štýl | LL design

Doplnky

Nepoužívajte zbytočné predmety, ktoré by mohli celý interiér pokaziť. Ja osobne by som to s doplnkami nepreháňala. Ideálnym riešením je takýto typ interiéru doplniť krásnou rastlinkou, či nejakou dizajnovou lampou. Dizajnovo sa môžete vyhrať aj napr. so stoličkami či stolom.


Zdroje:

https://www.italianbark.com/minimalist-kitchen-scandinavian-style-bertazzoni/

Ľudmila Lešánek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum finibus luctus eleifend. Vivamus eget ipsum vitae ex pretium vehicula eget vel dolor. Nunc ut volutpat purus. Nullam sagittis nisl massa.