Ako si zariadiť kanceláriu podľa Feng Shui

V oblasti interiérového dizajnu pojem Feng Shui je veľmi známy. Feng Shui je staroveký čínsky systém prírodných zákonov, ktoré majú riadiť orientáciu priestorového usporiadania nábytku či dekorácií vo vzťahu k toku energie (Chi).

Tak prečo túto energiu nevyužiť aj do priestorov svojich kancelárií doma či vo firme? Neviem ako vy, ale my strávime asi najviac času počas pracovného týždňa práve v kancelárií.

Nezanedbávajte svoje pracovné prostredie

Na začiatku si skúste zodpovedať na základné otázky ako napr. Čo sa deje za vašim chrbtom? Čo vidíte ako prvé, keď vstúpite do kancelárie? Aká je kvalita vzduchu a svetla?

Aplikovaním Feng Shui môžeme výrazne zvýšiť svoju produktivitu a pohodu v práci a dopriať i vašim spolupracovníkom príjemnú pracovnú atmosféru. S pár tipmi, ktoré som pre vás pripravila to zvládnete hravo aj sami.

Rozmiestnenie

Veľmi jednoduchý nákres nižšie uvádza ideálne rozmiestnenie v rámci Feng Shui. Čo je asi najdôležitejšie je, aby ste nemali chrbát smerom k vstupným dverám či k oknu. Keď to zabezpečíte tak vaša energia nebude mať tendenciu slabnúť a byť neistá.

Kancelária podľa feng shui | LL design
Rozmiestnenie nábytku podľa Feng Shui | Zdroj: shutterfly.com

Pozor na „jedovaté šípy“

Majte sa na pozore pred útočnou energiou Sha Chi, ktorá môže vyčerpať a oslabiť človeka. Ako ju mať pod kontrolou? Mierne premiestnite nábytok v miestnosti tak, aby na vás pri práci nemierili žiadne ostré uhly a tým minimalizovali čo najviac túto negatívnu energiu.

Využite energiu vo svoj prospech

Využite energiu z akýchkoľvek predmetov, ktoré sú vhodné pre kanceláriu a ktoré vám prinášajú šťastné a krásne spomienky. Osobná energia je dôležitá!

Preč s kancelárskym neporiadkom

Čistý stôl bez zbytočných predmetov a papierov, s ktorými nepracujete je základ. Stôl musí „dýchať“ a nie byť zahádzaný kopou zbytočností. Preplnený stôl znamená preplnenú myseľ.

Doprajte si trošku prírody

Nezabudnite ani na rastliny. Tie vedia priniesť čerstvú energiu priamo z prírody. A ak máte radi i trošku techniky, môžeme si spríjemniť kanceláriu napr. zariadením na čistenie vzduchu.

Určite existuje mnoho ďalších typov a rád ako si zariadiť interiér kancelárie podľa Feng Shui. Ja som sa vám snažila priniesť také, ktoré zvládnete veľmi rýchlo aj sami a bez nejakých veľkých finančných nákladov. Pamätajte, nech sa už vydáte akýmkoľvek smerom, že najdôležitejšie je, aby ste robili také zmeny, ktoré vám spríjemnia pracovný život. Vždy je to o vás.


Zdroje:

Titulný obrázok – officespacebrokers.com

Ľudmila Lešánek