Ako vyzdobiť vianočný stromček 2022?

A je to tu. Znova nastal čas Vianoc a vy ešte neviete ako bude vyzerať váš tohtoročný  vianočný stromček? Ak hľadáte nejaké nové inšpirácie, tak tu máme pár nápadov čo je práve tieto sviatky trendy. Na začiatok začnite s výberom medzi živým alebo umelým stromčekom. Je iba na vás či uprednostňujete praktickosť a ekológiu alebo naopak siahate po voňavej živej klasike. Či už uprednostňujete zdobenie girlandami, alebo iba zdobenie sklenenými guľami je len na vás. Ak máte chuť na zmenu zhrnuli sme pre vás najaktuálnejšie nápady na zdobenie, ktoré túto sezónu úplne podmania vašu kreativitu.

Červená klasika

Áno, aj tento rok je aktuálny stromček v červenej, ale nejde o klasiku na ktorú sme doposiaľ zvyknutý. Tento rok sa nesie použitím hrubej červenej kockovanej stuhy. Jej matným vzhľadom sa vyhnete preťaženému lesku. V spojení s bielou farbou ide o klasickú vianočnú kombináciu, ktorú docielite použitím bielo červenými lízankami, ktoré jednoducho iba zavesíte na jednotlivé vetvičky stromu. Takéto stromčeky tento rok stúpajú na popularite.

Vianočný stromček 2022- LL design
Zdroj: Pinterest

Buďte odvážny

Kombináciou čiernej, bielej a zelenej nikdy nič nepokazíte. Vítaná určite minimalistami nakoľko takýto stromček je úplne jednoduchý oproti dúhovým trendom. Nakoľko čierno biela kombinácia nepôsobí veľmi vianočne, ale aj tak pôsobí veľmi slávnostne. Monochromatické odtiene na stromčeku môžete prepojiť aj so samotným stolovaním, kde použijete čierne taniere a celkový dojem z Vianoc bude bezpochyby ten najsofistikovanejší.

Vianočný stromček 2022- LL design
Zdroj: Pinterest

Citrusové ozdoby

Nával sviežosti a vôňu prichádzajúcich Vianoc docielite použitím plátkov pomarančov a citrónov vo forme ozdôb. Výhodou takýchto ozdôb je že si ich môžete vyrobiť sami doma, aj s vašimi blízkymi, čím si môžete privodiť vianočnú atmosféru už o niečo skôr. Taktiež si z nich môžete vytvoriť dlhé voňavé reťaze. Krásne ozdoby môžete použiť nielen na stromček, ale v celom vašom interiéri.

Vianočný stromček 2022- LL design
Zdroj: Pinterest
Biely strom

Ak vám chýba sneh tak práve zdobením stromčeka v bielej farbe si ho môžete priviesť až priamo do obývačky. Biele a strieborné prvky doladené perím a girlandami. Krásny čistý a elegantný dizajn stromčeka. Ak sa vám použité ozdoby zdajú byť málo, nebojte sa použiť snehový sprej a zelené vetvičky pokryte umelým snehom.

Vianočný stromček 2022- LL design
Zdroj: Pinterest
Nostalgické retro

Skúste popozerať v pivniciach, alebo na povalách staré ozdoby a tento rok budete za hviezdy. Či už máte staré retro svetielka, ozdoby rôznych veľkostí, tvarov a vzhľadu. Uprednostňuje sa veľkorysosť pre vizuálny kontrast. Šarm a lesk dodáte stromčeku pozlátkovými strapcami – vzhľad klasického striebra. Tradičný staromódny stromček s pozlátkom vyvolá nielen vo vás ale v celej rodine nostalgiu Vianoc. Svojou výzdobou znížite svoje náklady na nové ozdoby.

Vianočný stromček 2022- LL design

Z našej ponuky na tento rok o stromčekoch je to nateraz všetko, nech už si váš umelý alebo živý vianočný stromček ozdobíte akokoľvek, veríme že s ním budete spokojní a prežijete pohodové a krásne sviatky v kruhu tých najbližších. Šťastné a Veselé…

Ľudmila Lešánek