Dizajn, ktorý vám spríjemní Valentín

Sviatok sv. Valentína oslavujeme každý rok 14. februára. Tento deň patrí všetkým zamilovaným, kedy si navzájom vyznávame lásku viac ako v iných dňoch. Svoje polovičky potešíme kvetmi, sladkosťami, či inými prekvapeniami napríklad na nejakých pekných romantických miestach.

História

Možno si niektorí z vás myslia, že tento sviatok je novodobým výmyslom. Nie je to však pravda, i keď pôvod sviatku je zahalený rúčkami rôznych tajomstiev.

Viete však, že sviatok Sv. Valentína nie je novodobým výmyslom? Viete, kto to bol sv. Valentín a prečo si ľudia práve v tento deň vyznávajú lásku? Asi najznámejšou legendou spájanou s týmto sviatkom je legenda o sv. Valentínovi, ktorý žil v 3.storočí nášho letopočtu, ktorý sa stal mučeníkom za vlády cisára Claudia II. Tento panovník rád a často viedol vojny, čo sa u bojovníkov nestretávalo s nadšením. Podľa Claudia II. nechceli opúšťať svoje ženy a rodinu. Takýchto mužov považoval za zlých bojovníkov, a preto zakázal zásnuby a sobáše v celom Ríme. Valentín bol kňaz, ktorý aj napriek zákazu tajne sobášil páry. Bol však odhalený a odsúdili ho na trest smrti. Poprava sa konala práve 14. februára roku 296. Pred smrťou ešte stihol napísať ľúbostný list dcére väzenského dozorcu, do ktorej sa zamiloval. A tak vzniklo aj prvé valentínske prianie. V roku 469 pápež Gelasius ustanovil deň smrti sv. Valentína za pamätný deň na jeho počesť. Sv. Valentín sa tak stal patrónom zaľúbených.

Asi nikoho z vás neprekvapí že sviatok sv. Valentína prenikol aj do interiérové dizajnu. A práve v tomto článku som si pre vás pripravila pár nápadov ako si skrášliť svoj interiér, tak aby ste v ňom vytvorili romantickú atmosféru.

Kľúčom k vytvoreniu úžasného romantického prostredia je využitie vhodným komponentov k vytvoreniu úžasnej romantickej nálady. Typickými farbami, ktoré sú využívané pri vytváraní valentínskej atmosféry sú červená, ružová a biela. Ak chcete vytvoriť nádherný valentínsky stôl môžete využiť napríklad vázy, sviečky, ozdobné srdcia a iné rôzne dekorácie súvisiace s týmto sviatkom.

Prekvapte svojho partnera

Aby ste pre svoju lásku mohli vytvoriť neopakovateľný romatický zážitok, pripravila som pre vás pár nápadov ako prestrieť stôl s nádychom romantiky.

Inšpirácia na Valentín | LL design
Inšpirácia na Valentín | LL design
Inšpirácia na Valentín | LL design
Inšpirácia na Valentín | LL design
Inšpirácia na Valentín | LL design

Zdroje:

http://www.fantasticviewpoint.com/15-romantic-valentines-day-table-decorations/

Ľudmila Lešánek