Dizajn, ktorý vám spríjemní Valentín

Sviatok sv. Valentína oslavujeme každý rok 14. februára. Tento deň patrí všetkým zamilovaným, kedy si navzájom vyznávame lásku viac ako v iných dňoch. Svoje polovičky potešíme kvetmi, sladkosťami, či inými prekvapeniami napríklad na nejakých pekných romantických miestach.

História

Možno si niektorí z vás myslia, že tento sviatok je novodobým výmyslom. Nie je to však pravda, i keď pôvod sviatku je zahalený rúčkami rôznych tajomstiev.

Viete však, že sviatok Sv. Valentína nie je novodobým výmyslom? Viete, kto to bol sv. Valentín a prečo si ľudia práve v tento deň vyznávajú lásku? Asi najznámejšou legendou spájanou s týmto sviatkom je legenda o sv. Valentínovi, ktorý žil v 3.storočí nášho letopočtu, ktorý sa stal mučeníkom za vlády cisára Claudia II. Tento panovník rád a často viedol vojny, čo sa u bojovníkov nestretávalo s nadšením. Podľa Claudia II. nechceli opúšťať svoje ženy a rodinu. Takýchto mužov považoval za zlých bojovníkov, a preto zakázal zásnuby a sobáše v celom Ríme. Valentín bol kňaz, ktorý aj napriek zákazu tajne sobášil páry. Bol však odhalený a odsúdili ho na trest smrti. Poprava sa konala práve 14. februára roku 296. Pred smrťou ešte stihol napísať ľúbostný list dcére väzenského dozorcu, do ktorej sa zamiloval. A tak vzniklo aj prvé valentínske prianie. V roku 469 pápež Gelasius ustanovil deň smrti sv. Valentína za pamätný deň na jeho počesť. Sv. Valentín sa tak stal patrónom zaľúbených.

Asi nikoho z vás neprekvapí že sviatok sv. Valentína prenikol aj do interiérové dizajnu. A práve v tomto článku som si pre vás pripravila pár nápadov ako si skrášliť svoj interiér, tak aby ste v ňom vytvorili romantickú atmosféru.

Kľúčom k vytvoreniu úžasného romantického prostredia je využitie vhodným komponentov k vytvoreniu úžasnej romantickej nálady. Typickými farbami, ktoré sú využívané pri vytváraní valentínskej atmosféry sú červená, ružová a biela. Ak chcete vytvoriť nádherný valentínsky stôl môžete využiť napríklad vázy, sviečky, ozdobné srdcia a iné rôzne dekorácie súvisiace s týmto sviatkom.

Prekvapte svojho partnera

Aby ste pre svoju lásku mohli vytvoriť neopakovateľný romatický zážitok, pripravila som pre vás pár nápadov ako prestrieť stôl s nádychom romantiky.

Inšpirácia na Valentín | LL design
Inšpirácia na Valentín | LL design
Inšpirácia na Valentín | LL design
Inšpirácia na Valentín | LL design
Inšpirácia na Valentín | LL design

Zdroje:

http://www.fantasticviewpoint.com/15-romantic-valentines-day-table-decorations/

Ľudmila Lešánek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum finibus luctus eleifend. Vivamus eget ipsum vitae ex pretium vehicula eget vel dolor. Nunc ut volutpat purus. Nullam sagittis nisl massa.