Doplnky v interiéri

Dnes už návrh interiéru nie je iba o výbere farby stien, tapiet či nábytku, ktorý by celý interiér tvoril, ale je to predovšetkým o zladení a dokreovaní interiéru ako celku. Takéto zladenie celého interiéru sa zharmonizuje doplnkami ako sú textílie ako sú závesy, koberce, rôzne prehozy alebo kobercami. Taktiež sa za doplnky považujú lampy, taburety alebo zrkadlá na steny a obrazy.

Výberom správnych doplnkov váš navrhovaný priestor dostane úplne iný nádych a vzhľad. Treba však myslieť nato aký štýl sa vám páči a či ho danými doplnkami aj docielite. Často krát sa interiér navrhuje nenápadne a nevtieravo čo umožňuje malými výmenami doplnkov zakaždým vytvoriť nový interiér snov.

Hlavným doplnkom v interiéri sú textílie. V každom interiéri sú neoddeliteľnou súčasťou. Celkovo dotvárajú a zútulňujú, ale naopak aj oživia a vytvoria atmosféru. Pri ich výbere treba dbať na ich prepracovanie materiálu, zlatisté, či striebristé odlesky, farebnosť alebo rôznorodosť vzoru. Treba sa držať slovného spojenia „menej je viac“, čo znamená, že netreba často krát preháňať s rôznymi farebnými a vzorovanými kombináciami, aby to nepôsobilo prehnane.

Doplnky v interiéri | LL Design

Čo raz viac ide do popredia dekorovanie interiéru príručnými stolíkmi, ktoré slúžia či už ako dobrý pomocník v interiéri alebo na druhú stranu poslúži na vytvorenie danej atmosféry. Taktiež sa obzvlášť veľký dôraz kladie na farebné kreslá alebo taburety, ktoré majú za úlohu vytvoriť akcent alebo zaujímavý prvok v interiéri. Samozrejme pri ich výbere treba dbať na štýl vybraného kúsku a či do daného interiéru zapasuje, aj keď sa ním má vytvoriť akcent.

Celkový pocit útulnosti a tepla sa vytvára stolovými lampami, svietnikmi a sviečkami. Ich svetlo je teplé, mäkké čím pôsobia ukľudňujúco a harmonicky. Dostať ich rôznych tvarových a farebných prevedeniach, čo umožňuje jednoduché zladenie nielen v obývacej izbe ale aj spálni či v kúpeľni. Taktiež ako nábytok či iné doplnky aj sviečky a lampy sa vyrábajú v rôznych štýloch na čo si treba dať pozor pri ich zladení v interiéroch.


Zdroje:

ikuchyne.sk

biano.sk

lepsiebyvanie.pluska.sk

Ľudmila Lešánek