Farba roku 2023

Tak ako každý rok tak aj na rok 2023 bola od Pantone vybraná farba, ktorá by nás mala sprevádzať po celý rok. Jej úlohou je odrážať životný štýl a lepšiu budúcnosť, do ktorej má vniesť viac krásy a radosti. Výrazná karmínovo červená farba Viva Magenta 18-1750 sa vyznačuje experimentovaním a taktiež odvážnosťou či nebojácnosťou. Poukazuje na nový pocit sily.

Fraba roka 2023- LL design
Zdroj: Pinterest

V interiéroch ma vytvárať vzrušenie a drámu zároveň. Podporuje radosť, optimizmus z príchodu nového života. Farba roka 2023 je plná energie, dynamickosti a elánu zároveň.

Nekonvenčný odtieň pre nekonvenčný čas.

Chcete vašim interiérom vzbudiť pozornosť? Tak práve použitím farby Viva Magenta to pravé vzbudenie docielite. Ak sa bojíte ísť do prehnanej zmeny začnite najprv pozvoľna malými doplnkami ako sú vankúše, koberce, kreslá a podobne. Nebojte sa pozitívnej zmeny.

Farba roka 2023- LL design
Zdroj: Pinterest

Ak patríte medzi tých odvážnejších, môžete použiť tento dominantný odtieň aj na celé steny miestností. Takýto interiér pôsobí veľmi odvážne ale zároveň útulne a luxusne.

Farba roka 2023- LL design
Zdroj: Pinterest

Tak čo poviete? Bude farba roka 2023 vaša obľúbená a inšpirujete sa ňou vo vašich interiéroch, alebo stavíte na iný odtieň? Mne sa popravde tento odtieň pozdáva a určite ju použijem aj vo svojich návrhoch 🙂

Ľudmila Lešánek