Flexibilný pieskovec – čo to vlastne je?

Flexibilný pieskovec. Čo si pod týmto názvom predstaviť a načo vlastne slúži? Ide o prírodný materiál s výbornými vlastnosťami, využiteľný ako v stavebníctve tak aj v dizajne, známi taktiež pod menom aj ako prírodný pieskovec, ohybný pieskovec, či kamenná dyha.

Je vytvorený nemeckou technológiou, ktorá ho spracuje do ohybných roliek hrubých do 2-3 mm. Pričom kamenná štruktúra materiálu ostáva zachovaná, čím je každá rolka jedinečná svojou kresbou. Jeho vzhľad zodpovedá prírodnému kamennému obkladu vo viacerých farebných prevedeniach, nakoľko každá ťažba pieskovca prebieha v lomoch po celom svete.

Flexibilný pieskovec nie je iba obyčajný obklad, flexibilný pieskovec je kus prírody.

Takýto materiál je výborným riešením na oživenie, alebo vytvorenie elegantného efektu v interiéri. Je potrebné sa zamerať, hlavne na reprezentatívnu časť interiéru alebo na konkrétny či dominantný prvok ako býva častým prípadom krb.

Uplatnenie takéhoto pieskovca je vhodné všade tam, kde nie je možná aplikácia ťažkého obkladového materiálu či v interiéry ako aj exteriéry. Umožňujú priestoru nadobudnúť úplne nový nadčasový, štýlový vzhľad a taktiež zaručia celkovo vyššiu hodnotu daného priestoru či objektu. Je taktiež vhodný ako zástena do kuchýň, alebo do kúpeľní, čo značí o jeho vysokej odolnosti voči vode. Ďalšie výhody kamennej dyhy:

  • vynikajúci vzhľad
  • pružný, čo umožňuje obložiť aj oblúky
  • nízka hmotnosť
  • jednoduchá manipulácia
  • ľahké rezanie
  • aplikácia technikou tapetovania
  • je stabilný, odolný voči nárazu

Dizajnová vlastnosť flexibilného pieskovca

Jeho najčastejšie využitie v interiéroch je hlavne kvôli jeho presvieteniu. Stačí pieskovec podsvietiť LED pásom a samotný materiál zažiari. Takáto aplikácia sa využíva väčšinou v komerčných priestoroch ako sú bary či recepcie, nakoľko dodajú celému priestoru istý druh luxusu.

Tak čo poviete, pozdáva sa vám takáto varianta obkladu? 🙂

Flexibilný pieskovec | LL design

Zdroje:

Titulná foto – flexipieskovec.sk

Ľudmila Lešánek