Home office – ako si ho spríjemniť doma?

Pojem home office sa stále viac udomácňuje v pracovnom prostredí aj na Slovensku. Spoločnosti poskytujú svojim zamestnancom rôzne benefity medzi ktoré určite patrí aj práca z domu. Niektorí zamestnanci to dokonca majú nastavené tak, že trávia viac času doma ako v práci a možno práve vám bude určený tento krátky blog, v ktorom by som sa chcela venovať práve tomu, ako zútulniť svoje pracovné prostredie v priestore domova.

To, že dneska už dokážeme pracovať odkiaľkoľvek ešte neznamená, že by sme sa nemali venovať aj spríjemneniu si našej práce doma. Veď práve vyhradený pracovný priestor je kľúčom k produktivite a vhodne navrhnutý priestor pôsobí na vaše zmysli a vy sa môžete z chuti pustiť do práce. Na druhej strane aspoň trošku odlíšite váš pracovný priestor od toho rodinného. Prinášam vám niekoľko tipov na vytvorenie pracovného priestoru.

Pracovný priestor

Určite by som odporúčala, aby ste upustili od vyčačkaných ozdobných stolov a skôr sa rozhodli pre niečo štíhle a efektívne. Pracovný stôl by mal mať dostatok miesta pre váš počítač a pár potrieb ako sú perá či zápisníky.

Tipy na home office | LL design

Organizácia

Čistý pracovný priestor a čistá myseľ idú ruka v roku. Namiesto toho aby ste napr. kalendár mali na pracovnom stole skúste variantu a kalendár či inú tabuľu skúste zavesiť na stenu. Tým minimalizujete, že na vašom pracovnom stole budú aj predmety, ktoré by zbytočne zaberali miesto.

Tipy na home office | LL design
Zdroj: forbes.com

Osvetlenie

Nezabudnite na správne osvetlenie. To môže zvýšiť vašu náladu i produktivitu. Ideálnym riešením je dopriať vášmu pracovnému stolu a miestnosti čo najviac prirodzeného svetla a v prípade potreby doplňte váš pracovný stôl šikovnou lampičkou. Určite vám vaše oči poďakujú, keď ich budete menej namáhať.

Tipy na home office | LL design
Zdroj: decoist.com

Máte radi umenie? Tak prečo si neskrášliť váš pracovný priestor napríklad krásnym obrazom. Prípadne môžete priestor doplniť napríklad rastlinami či inými dekoratívnymi doplnkami, ktoré máte radi.

Snáď vám týchto pár jednoduchých tipov trošku pomôže si vyskladať váš pracovný priestor tak, aby ste sa v ňom cítili príjemne a spokojne.

Ľudmila Lešánek