Interiérový dizajn – trendy v roku 2020

Rok 2019 sa blíži pomaličky ku koncu a nás čaká nový rok 2020. Na aké novinky a trendy sa môžete tešiť v roku 2020 v interiéroch. V najnovšom blogu vám prinesiem pár náhľadov do budúceho roku 2020.

Možno jedna rada na úvod. Ak sa chystáte zariaďovať interiér bytu či domu, odporúčam sa riadiť najmä vašimi túžbami a pocitmi a v prípade ak sa v nich stratíte tak neváhajte využiť pomoc profesionála, ktorý vám vaše túžby a pocity dokáže premietnuť do uceleného celku. Nechajte sa novými trendmi inšpirovať, ale určite nie riadiť, nakoľko v danom interiéri budete tráviť čas predsa vy.

Inšpirujte sa, možno niektorý z trendov vás uchváti

Skúsite to s ružovou?

Ružová či slabunko fialová farba sa netešia veľmi obľube v interiéroch a aj v rámci mojej práci som sa s takýmito farbami stretla minimálne. Rok 2020 však týmto farbám praje. Tejto farbe sa určite potešia najmä nežnejšie pohlavia. Ak si netrúfate ružovú farbu aplikovať do nábytkov v interiéri, môžete ho na začiatok osviežiť doplnkami v týchto farbách. Najčastejšie som ružovú farbu využila v interiéri kuchýň, ktorý si môžete pozrieť na obrázku nižšie.

Trendy 2020 | LL design

Šedá farba stále stále top

Odtieňov šedej farby sa asi nikdy nezbavíme :-). Táto farba a jej odtiene neustále prekvapujú. Je ich možné použiť dá sa povedať kdekoľvek v interiéri. Elegantná šedá farba bude topkou aj v roku 2020. Šedá je dosť neutrálna farba, ale dá sa s ňou veľmi dobre vyhrať. Podľa môjho názoru šedú farbu je vhodné v interiéri doplniť v kombinácii s nejakou výraznejšou farbou napríklad formou rôznych doplnkov.

Trendy 2020 | LL design

Prírodné motívy v interiéri?

Prírodné motívy a rôzne eko produkty prevládali v interiéroch už i v roku 2019 a tento trend bude pokračovať aj v budúcom roku. Využitie prírodných materiálov ako napríklad kameňa, dreva, či napríklad môjho obľúbeného machu, ktorý veľmi využívam vo svojich návrhoch interiéru. Určite by v „prírodnom interiéri“ nemali chýbať živé rastliny, ktoré by mali dotvoriť celý interiér. Prírodné motívy, prvky či doplnky odporúčam najmä pri bývaní v meste, kde tej zelene je menej a aj takýmto spôsobom dokážete niesť trošku prírody aj do mestského prostredia.

Trendy 2020 | LL design

3D tapety opäť v kurze

Prírodné motívy by sa mali premietnuť aj do 3D tapiet, ktoré by sa mali opäť dostať v roku 2020 do popredia. Sama som zvedavá ako sa tento dizajnový prvok uchytí. 3D tapety na stenu určite majú v modernom dizajne svoje miesto. Taktiež sú väčšinou inšpirované prírodou, či digitálnou grafikou upravené tak, aby vytvárali na stene 3D obraz. Vhodné sú nie len do moderných interiérov. Svoje uplatnenie majú najmä v prípade ak by ste svoj interiér chceli priestorovo oživiť.

A na záver to najlepšie a to štýl, kde neplatia pravidlá

V roku 2020 by sa stále viac a viac mal dostávať do popredia aj štýl, ktorý tak trošku upúšťa od štandardov, ktoré sa držia jednotlivé umelecké dizajnové štýly. Rok 2020 by mal byť živší a viac hravý a tak trošku upustiť od štandardov. Jednoducho povedané rok 2020 by mohol priniesť to najlepšie zo všetkých štýlov nakoľko sa budú môcť použiť rôzne štýly, materiály, vzory či farby. Preto si v budúcom roku prídu na svoje milovníci kreativity, na čo sa veľmi teším :-).

Ľudmila Lešánek