Interiérový dizajn – vtiahnite kúsok leta do vašej domácnosti

Niekedy sa nám môže javiť, že naše domovy prečkajú zimu tak ako ju prečkávajú medvede vo svojich brlohoch. To, čo sa v zimnom období v našom interiéri môže zdať ako útulné a pekné, počas leta už nemusí platiť a naopak môže sa to javiť ako temné a chladné. Preto by sme mali nie len seba ale aj náš interiér pripraviť na prichádzajúce leto.

„VYMEŇTE DOMA NIE LEN ŤAŽKÉ POSTEĽNÉ PRIKRÝVKY, ALE ZAMERAJTE SA AJ NA VÁŠ INTERIÉR.“

Ako začať? Prinášame vám pár rád ako jednoducho a rýchlo pripravíte váš interiér na letné obdobie.

Leto v interiéri | LL design

Vymeňte záclony

Možno, že vám to príde ako banalita, ale peknými záclonami docielite naozaj veľa. Zbavte sa tmavých a ťažkých závesov a doprajte vášmu interiéru viac svetla. Číre záclony vám poskytnú dostatok súkromia, umožnia väčší svetelný tok a cirkuláciu vzduchu. Farebnosť ponechávam na každom z vás nakoľko každý interiér je špecifický. Určite by sme odporúčali ísť viac do jemných, svetlých odtieňov žltej, zelenej či ružovej farby.

Prírodné doplnky

Bez nich to proste nejde :-). Prírodné doplnky môžu zmeniť celkový dojem z vášho domova. Prírodnými doplnkami pootvoríte dvere prírode, čo v konečnom dôsledku výrazne dopomôže vášmu interiéru, ktorý bude svetlejší a vzdušnejší. Prírodné drevené doplnky ako svietniky či misky môžu výrazne rozžiariť napríklad váš kuchynský stôl. Zaujímavou možnosťou je skrášlenie interiéru machovými stenami alebo obrazmi. Tejto téme sme sa už venovali v predchádzajúcom článku, takže ak vás táto téma zaujíma viac sa o nej dočítate tu.

Leto v interiéri | LL design
Zdroj:ikea.com

Jarné upratovanie

Nájdete si čas na dôkladné jarné upratovanie. Odložte veci, ktoré ostali vyložené na poličkách či stoloch ešte zo zimného obdobia. Odpracte vianočné dekorácie, či iné doplnky, ktoré s letným obdobím nesúvisia. Extra deky či vankúše, ktorými ste sa zakrývali počas zimy schovajte. Do najbližšej zimy ich už nebudete potrebovať. Vymeňte sezónne veci či oblečenie a dajte ich do skladu, kde na vás do zimy počkajú.

Zmeňte osvetlenie

Zmeňte osvetlenie vášho priestoru a doprajte mu viac jasu. Doprajte interiéru čo najviac prirodzeného svetla. Vymeňte žiarovky za svetlo biele. Interiér môžete presvetliť i použitím väčších zrkadiel, ktoré budú odrážať denné svetlo.

Letné vône

Doprajte svoju domovu svieže letné vône. Či už máte radšej sviečky alebo vonné oleje, určite vám pomôžu zlepšiť vašu náladu. Záleží len na vás akú vôňu máte radi, či už ovocnú alebo kvetinovú, je to len a len na vás.

Leto v interiéri | LL design
Zdroj: ikea.com

Snáď vás článok trošku nakopol k tomu, aby ste sa svojmu milovanému domovu trošku viac povenovali. Ja som si pri písaní článku na niečo spomenula, takže letím môj rest ešte pred letom zmazať :-). KRÁSNE LETO 2019 VÁM PRAJEME Z LL DESIGN 🙂

Ľudmila Lešánek