Interiérový dizajn – zbytočnosť alebo nutnosť

Ocitli ste sa v situácii, keď začínate rozmýšľať nad zmenou vášho interiéru v byte, či rodinnom dome? Neviete si rady, aké farby, či tapety zvoliť na steny, alebo radi by ste si zariadili interiér novým nábytkom ideálne takým, ktorý by bol na mieru? A nakoniec ste po všetkých rôznych úvahách zistili, že komplexne zladiť celkový interiér nie je vôbec jednoduché?

Orientovať sa v rozsiahlej ponuke produktov vôbec nie je jednoduché

Pri riešení rôznych interiérov sa nám ponúka veľmi široká škála možností, ako napríklad výber vhodného materiálu. Zoberte si napríklad len interiér kúpeľne a výber obkladu. Len pri obkladoch máte širokú ponuku vzorov, farieb, materiálov, či možnosti využitia v rôznom prostredí. V takomto veľkom množstve a kombináciách sa človek nie raz stratí. Preto je dobré mať v takýchto prípadoch po ruke odborníka – interiérového dizajnéra, ktorý vám nie len poradí zorientovať sa v ponuke, ale vyberie a zakomponuje do interiéru taký materiál, aby v priestore vytváral harmóniu s ostatnými prvkami interiéru.

Áno, môžete si povedať, že toto predsa je maličkosť a zvládnem to aj sám, a predsa nebudem vyhadzovať peniaze za interiérový dizajn. Táto voľba tu je, ale musíte počítať s rizikom nepremyslenej koncepcie priestoru, ktorá môže spôsobiť napríklad aj to, že vám nebudú sedieť jednotlivé nábytky, ani materiálovo ani farebne a vy získate len nevkusne zariadený interiér. Váš sen o krásnom bývaní sa rozplynie. Najhoršou vecou je, a čo sa veľmi často stáva v domácnostiach, že následne začíname do interiéru dokupovať rôzne ďalšie prvky, zariadenia, či nábytok. Nečudo, že následne začne interiér pôsobiť ešte viac chaoticky. Samozrejme tento článok nie je o strašení a určite vás nechcem odradiť od rôznych nápadov. Práve naopak, mám veľmi rada kreatívnych ľudí, no skôr by som vás chcela povzbudiť k tomu, aby ste si k vlastným predstavám prizvali aj odborníka v podobe interiérového dizajnéra.

Interiérový dizajnér vám ušetrí peniaze

Stojím si za názorom a utvrdzujeme ma v ňom aj prax a množstvo realizovaných projektov, kde odpoveďou na otázku, či spolupracovať s interiérovým dizajnérom alebo nie, je jednoznačná. Áno. Kvalitne, a to slovko je veľmi dôležité, spracovaný interiérový návrh vám v konečnom dôsledku ušetrí peniaze. Veď robiť prestavbu, či zariaďovať interiér metódou pokus – omyl je časovo a finančne veľmi náročné.

Pri hľadaní interiérového dizajnéra zvoľte radšej kvalitu pred lacným riešením nakoľko by ste mohli dopadnúť aj tak, že dostane vizualizáciu interiéru, ktorá bola spracovaná vizuálne nekvalitne a s nábytkom, ktorý nájdete voľkoobchodných domoch nábytku.

Interiérový dizajn | LL Design

A tu je príklad ako by mal minimálne v dnešnej dobe návrh interiéru vyzerať.

Interiérový dizajn | LL Design

V dnešnej dobe idú špičkoví interiéroví dizajnéri ešte ďalej. Sú schopní pripraviť pre klientov napríklad 360 stupňový panoramatický pohľad na interiér.

A cena? Pokiaľ zveríte interiérový dizajn kvalitnému dizajnérovi, garantujem vám, že neoľutujete ani jedno vynaložené euro.

Ľudmila Lešánek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum finibus luctus eleifend. Vivamus eget ipsum vitae ex pretium vehicula eget vel dolor. Nunc ut volutpat purus. Nullam sagittis nisl massa.