Interiérový dizajn – zbytočnosť alebo nutnosť

Ocitli ste sa v situácii, keď začínate rozmýšľať nad zmenou vášho interiéru v byte, či rodinnom dome? Neviete si rady, aké farby, či tapety zvoliť na steny, alebo radi by ste si zariadili interiér novým nábytkom ideálne takým, ktorý by bol na mieru? A nakoniec ste po všetkých rôznych úvahách zistili, že komplexne zladiť celkový interiér nie je vôbec jednoduché?

Orientovať sa v rozsiahlej ponuke produktov vôbec nie je jednoduché

Pri riešení rôznych interiérov sa nám ponúka veľmi široká škála možností, ako napríklad výber vhodného materiálu. Zoberte si napríklad len interiér kúpeľne a výber obkladu. Len pri obkladoch máte širokú ponuku vzorov, farieb, materiálov, či možnosti využitia v rôznom prostredí. V takomto veľkom množstve a kombináciách sa človek nie raz stratí. Preto je dobré mať v takýchto prípadoch po ruke odborníka – interiérového dizajnéra, ktorý vám nie len poradí zorientovať sa v ponuke, ale vyberie a zakomponuje do interiéru taký materiál, aby v priestore vytváral harmóniu s ostatnými prvkami interiéru.

Áno, môžete si povedať, že toto predsa je maličkosť a zvládnem to aj sám, a predsa nebudem vyhadzovať peniaze za interiérový dizajn. Táto voľba tu je, ale musíte počítať s rizikom nepremyslenej koncepcie priestoru, ktorá môže spôsobiť napríklad aj to, že vám nebudú sedieť jednotlivé nábytky, ani materiálovo ani farebne a vy získate len nevkusne zariadený interiér. Váš sen o krásnom bývaní sa rozplynie. Najhoršou vecou je, a čo sa veľmi často stáva v domácnostiach, že následne začíname do interiéru dokupovať rôzne ďalšie prvky, zariadenia, či nábytok. Nečudo, že následne začne interiér pôsobiť ešte viac chaoticky. Samozrejme tento článok nie je o strašení a určite vás nechcem odradiť od rôznych nápadov. Práve naopak, mám veľmi rada kreatívnych ľudí, no skôr by som vás chcela povzbudiť k tomu, aby ste si k vlastným predstavám prizvali aj odborníka v podobe interiérového dizajnéra.

Interiérový dizajnér vám ušetrí peniaze

Stojím si za názorom a utvrdzujeme ma v ňom aj prax a množstvo realizovaných projektov, kde odpoveďou na otázku, či spolupracovať s interiérovým dizajnérom alebo nie, je jednoznačná. Áno. Kvalitne, a to slovko je veľmi dôležité, spracovaný interiérový návrh vám v konečnom dôsledku ušetrí peniaze. Veď robiť prestavbu, či zariaďovať interiér metódou pokus – omyl je časovo a finančne veľmi náročné.

Pri hľadaní interiérového dizajnéra zvoľte radšej kvalitu pred lacným riešením nakoľko by ste mohli dopadnúť aj tak, že dostane vizualizáciu interiéru, ktorá bola spracovaná vizuálne nekvalitne a s nábytkom, ktorý nájdete voľkoobchodných domoch nábytku.

Interiérový dizajn | LL Design

A tu je príklad ako by mal minimálne v dnešnej dobe návrh interiéru vyzerať.

Interiérový dizajn | LL Design

V dnešnej dobe idú špičkoví interiéroví dizajnéri ešte ďalej. Sú schopní pripraviť pre klientov napríklad 360 stupňový panoramatický pohľad na interiér.

A cena? Pokiaľ zveríte interiérový dizajn kvalitnému dizajnérovi, garantujem vám, že neoľutujete ani jedno vynaložené euro.

Ľudmila Lešánek