Kľúčové trendy v interiéroch v roku 2020

Spravím to len raz a budem mať pokoj? To určite neplatí pre ľudí, ktorí milujú svoj interiér a sledujú najnovšie trendy v oblasti interiérového dizajnu. Práve pre vás, ktorí radi experimentujú a chcú mať svoj interiér vždy v najmodernejšom trende, som pripravila pár tipov ako by ste mohli svoj interiér v roku 2020 skrášliť.

Rôzne nové trendy a zaujímavosti nás neustále lákajú, aby sme náš interiér „aktualizovali“. Kto sleduje neustále nové trendy v interiéri vie, že trendy sa menia a vyvíjajú rôznymi spôsobmi. Niektoré sú populárne niekoľko rokov či desaťročí, iné napr. iba niekoľko mesiacov. Zoberme si napríklad len severské interiérové trendy, ktoré sú s nami už niekoľko desiatok rokov a stále sú trendy.

Neexistuje únik od trendu! Všetko čo nás obklopuje v interiéri bolo navrhnuté pre nás a ovplyvňuje nás viac či menej.

Trend 1 – Abstraktná energia

Čo v sebe ukrýva tento trend? Je to trend, ktorý čerpá inšpiráciu z abstraktného a expresionistického umeleckého diela. Využíva najmä odvážnu geometriu a hravé farebné bloky tak, aby čo najviac zachytil vašu osobnosť nakoľko hlavným cieľom je vyvolať u vás tie správne emócie a vytvoriť dobrú náladu. Nebojte sa vyhrať s odvážnymi vzormi a pútavými farbami, ktoré môžu by aj vo vzájomnom kontraste.

Trend 2 – štruktúrované jednoduchosť

Pokojne, pohodlne a jemne chladno. To sú asi základné prvky, ktoré sa nachádzajú v druhom trende. Priestor interiéru by mal byť bezpečný a priestorný, aby bol vhodný na oddych a regeneráciu. Vyhrajte sa so svetlými a neutrálnymi farbami. Tento trend je natoľko jednoduchý a často používaný, že asi nikdy nebude zastaralý.

Trendy v interiéroch 2020 | LL design
Jednoduchý a pohodlný priestor | zdroj: hearthomemag.co.uk

Trend 3 – Eklektický pôvab

Posledný z trendov, ktorý som si pre vás vybrala je eklektický trend, ktorý je trošku retro, na druhej strane však veľmi odvážny a sebavedomý. Preberá na seba prepracovanú eleganciu 30. rokov minulého storočia so sexy luxusom v štýle sedemdesiatych rokov. Pri tomto štýle je elegantný nábytok veľmi podstatný, takže ak milujete eleganciu, tento štýl je ako stvorený pre vás.

Trendy v interiéroch 2020 | LL design
Eklektický pôvab | zdroj: domov.kormidlo.sk

Čo dodať na záver? Snáď už len toľko, že si s pomedzi uvedených trendov vyberiete svojho favorita. Nezabúdajte však na jednu podstatnú vec, že v danom interiéri budete nažívať len a len vy, takže všetko smerujte k tomu, aby hlavne vás nový interiér napĺňal šťastím.

Ľudmila Lešánek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum finibus luctus eleifend. Vivamus eget ipsum vitae ex pretium vehicula eget vel dolor. Nunc ut volutpat purus. Nullam sagittis nisl massa.