Rekonštrukcia interiéru verzus COVID-19

Všade kam sa pohneme, tak vidíme a počujeme iba COVID-19. Fatálna situácia, ktorá pretrváva už dva mesiace a ovplyvňuje každého jedného z nás nevediac dokedy ešte bude trvať. Odstupom času sa zamýšľame kam to vlastne ďalej takto ešte zájde. Sme zavretý doma, bez trvalého finančného príjmu a iných aktivít, na ktoré sme boli doposiaľ všetci zvyknutí.

Musíme fungovať z našich domovov naďalej, ako zárobkovo činné osoby a navyše sa k tomu zaradili aj špecifické činnosti ako sú učitelia, kuchári, upratovači a taktiež animátori pre naše malé/veľké ratolesti. Povedzme si na rovinu. Pri takomto širokom zábere aktivít v jednom uzatvorenom priestore, či už nášho bytu alebo domu je dosť náročné pre každého z nás. Pri jednotlivých aktivitách zisťujeme určité nedostatky našich interiérov, ktoré si začíname všímať a vplývajú na nás v tomto období viac ako doposiaľ. Či už ide o veľkosť priestoru, zlé usporiadanie vybavenia, alebo “dotiahnutie“ vecí na ktoré nebol doposiaľ čas.

Rekonštrukci interiéru verzus COVID-19 | LL design
Nedokonalosti v interiéri / zdroj: Pinterest

Na jednej strane výhodou tohto obdobia je, že máme viac osobného priestoru ako doposiaľ. Venujeme sa prvom rade svojej rodine a doháňame všetko to, čo sme odkladali na neskôr „keď budeme mať viac času“. Preto vidím v danej situácii, v ktorej sa práve všetci nachádzame ako veľkú výhodu usporiadať si všetky myšlienky, čo sa nášho bývania týka a určite v prvom kroku sa pustiť do návrhu našich domovov, nakoľko dané okolnosti sú pre zmenu ako ideálne.

Viacerým z nás sa zmení pohľad na svet a aj zmysel života, tak prečo ho nezačať práve s novým bývaním?

Návrh, alebo dizajn priestoru z časového hľadiska vždy trvá pri vhodných podmienkach minimálne dva mesiace. Od samotnej obhliadky priestoru, ďalej zoskupenie klientových predstáv a následne sa prechádza na časovo náročné vypracovanie celého dizajnu. Po uskutočnení návrhu vašich snov ste ďalej pripravený na samotnú realizáciu, ktorá môže nastať hneď po skončení súčasnej situácie ovplyvnenej COVID-19. Preto určite nepremýšľajte dlho a buďte o krok vpred pred ostatnými 🙂

Rekonštrukci interiéru verzus COVID-19 | LL design
Návrh interiéru domu / zdroj: LL Design
Ľudmila Lešánek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum finibus luctus eleifend. Vivamus eget ipsum vitae ex pretium vehicula eget vel dolor. Nunc ut volutpat purus. Nullam sagittis nisl massa.