Rekonštrukcia interiéru verzus COVID-19

Všade kam sa pohneme, tak vidíme a počujeme iba COVID-19. Fatálna situácia, ktorá pretrváva už dva mesiace a ovplyvňuje každého jedného z nás nevediac dokedy ešte bude trvať. Odstupom času sa zamýšľame kam to vlastne ďalej takto ešte zájde. Sme zavretý doma, bez trvalého finančného príjmu a iných aktivít, na ktoré sme boli doposiaľ všetci zvyknutí.

Musíme fungovať z našich domovov naďalej, ako zárobkovo činné osoby a navyše sa k tomu zaradili aj špecifické činnosti ako sú učitelia, kuchári, upratovači a taktiež animátori pre naše malé/veľké ratolesti. Povedzme si na rovinu. Pri takomto širokom zábere aktivít v jednom uzatvorenom priestore, či už nášho bytu alebo domu je dosť náročné pre každého z nás. Pri jednotlivých aktivitách zisťujeme určité nedostatky našich interiérov, ktoré si začíname všímať a vplývajú na nás v tomto období viac ako doposiaľ. Či už ide o veľkosť priestoru, zlé usporiadanie vybavenia, alebo “dotiahnutie“ vecí na ktoré nebol doposiaľ čas.

Rekonštrukci interiéru verzus COVID-19 | LL design
Nedokonalosti v interiéri / zdroj: Pinterest

Na jednej strane výhodou tohto obdobia je, že máme viac osobného priestoru ako doposiaľ. Venujeme sa prvom rade svojej rodine a doháňame všetko to, čo sme odkladali na neskôr „keď budeme mať viac času“. Preto vidím v danej situácii, v ktorej sa práve všetci nachádzame ako veľkú výhodu usporiadať si všetky myšlienky, čo sa nášho bývania týka a určite v prvom kroku sa pustiť do návrhu našich domovov, nakoľko dané okolnosti sú pre zmenu ako ideálne.

Viacerým z nás sa zmení pohľad na svet a aj zmysel života, tak prečo ho nezačať práve s novým bývaním?

Návrh, alebo dizajn priestoru z časového hľadiska vždy trvá pri vhodných podmienkach minimálne dva mesiace. Od samotnej obhliadky priestoru, ďalej zoskupenie klientových predstáv a následne sa prechádza na časovo náročné vypracovanie celého dizajnu. Po uskutočnení návrhu vašich snov ste ďalej pripravený na samotnú realizáciu, ktorá môže nastať hneď po skončení súčasnej situácie ovplyvnenej COVID-19. Preto určite nepremýšľajte dlho a buďte o krok vpred pred ostatnými 🙂

Rekonštrukci interiéru verzus COVID-19 | LL design
Návrh interiéru domu / zdroj: LL Design
Ľudmila Lešánek