Tapety, áno alebo nie?

Tapety v interiéri? Určite áno :). Len pár rokov dozadu by málo kto povedal že tento trend sa v roku 2020 znovu vráti v plnom prúde a bude čo raz viac vyhľadávanejší. Tak ako v odevnom priemysle aj v interiérovom dizajne prichádzajú opakujúce sa prvky či materiály, ktoré sa akoby oprášia a sú považované za aktuálnym hitom.

Tapety prežívajú znovuzrodenie v dekorovaní interiérov.

Použitím tapety sa môže zmeniť celý charakter priestoru. Vďaka ním interiér dostane dušu, môže ho urobiť útulnejším, sviežejším, romantickejším alebo originálnejším čo je podstate tým najhlavnejším dôvodom prečo sa siaha práve po tapetách. Taktiež ďalšou výhodou je ich kvalita spracovania a jednoduché odstránenie zo stien. Už to nie je komplikované olupovanie tapiet, spolu s omietkou ako kedysi.

Aktuálnym trendom tapiet sú výrazné moderné vzory, nápadité a živé farby, rastlinné motívy džungle, exotické vtáky, kvety rôznych veľkostí. Pokiaľ obľubujete skôr eleganciu, odporúčam siahnuť po geometrických vzoroch art deco, či po mäkkých kovových, metalických odtieňoch. Minimalizmus či vytvorenie príjemnej atmosféry docielite rôznymi vzormi mramoru či šúchanej stierky. Hlavným cieľom nápaditých tapiet je okamžite v priestore upútať. Je pravda, že nie každý  má rád takýto silný akcent v interiéri, ale netreba sa toho báť a smelo ísť do toho :). 

Tapety 2020 | LL design
Zdroj: arcdeko.pl

Za novinku sa dajú považovať takzvané veľkoformátové tapety alebo tapetové panely. Sú alternatívou pre ľudí, ktorí hľadajú vkusné, neobvyklé a elegantné ozvláštnenie stien. Ich jedinečnosť je v tom, že sa neopakujú jednotlivé vzory, ale ide skôr o originálnejší prototyp, ktorý vytvára jedinečný obraz na celej šírke steny.

Tapety 2020 | LL design
Zdroj: label-magazine.com

Predsa len ak nie ste na výrazné vzory, skúste siahnuť po menej nápaditej tapete. Aj malou nevýraznou zmenou viete pretvoriť celkovú atmosféru priestoru.

Ľudmila Lešánek