TOP farebné trendy pre rok 2018

O pár dní oficiálne vkročíme do roku 2018. Čas rýchlo letí a platí to aj v oblasti interiérového dizajnu, kde každý rok svetové špičky v oblasti dizajnu prinášajú škálu nových farieb pre nasledujúce obdobie.

Ak plánujete rekonštrukciu, určite nezaškodí ak načerpáte pár inšpirácií a prijmete moju dávku farebnej inšpirácie, ktorú som pre vás pripravila. Dneska už svetoví dizajnéri majú úplne jasno v tom, aké trendy budú preferované v roku 2018.

Leatrice Eiseman, hlava prestížneho inštitútu farieb Pantone, predstavila farebné tóny vybrané pre budúcu sezónu. Zatiaľ čo rok 2017 sa nesie v trojici charakteristík – sebavedomie, pokoj a pohodlie. Ten budúci by ich malo nahradiť spriaznenie, konektivita a úprimnosť.

Pri predstavovaní farieb prešiel inštitút priamo k jednotlivým kombináciám tónov, ktoré boli rozdelené do ôsmich základných skupín.

  1. Spojenie modrých a oranžových tónov poukazuje na súhru zdanlivo nekombinovateľného, kde sa spájajú studené tóny s teplými.
  2. A čo takto fialkavé a modrasté tóny čučoriedok spolu s odvážnou zelenou? Symbolika prírody a zdravia.
  3. Hravá žltá s limetkovou zelenou je jasným dôkazom, že tento rok sa na druhú koľaj dostávajú pastelové farby a na svoje si prídu odvážlivci.
  4. Prírodná hnedá a ružová spolu prekvapili. Ružová sa prediera do popredia čím ďalej tým viac a návrat ku prírode je heslom posledných sezón, takže toto spojenie nakoniec aj tak dáva zmysel.
  5. Ďalšiu paletu tvoria terakotové odtiene so žltou, červenou a čiernou. Odvážne, no veľavravné.
  6. Odvážna tyrkysová, fialová a ružová často spolu nevidno. Najmä preto, že každý z týchto jasných odtieňov má svoje vlastné poslanie. Ich spojenie je však jasným trendom budúceho roka.
  7. Množstvo teplých tónov v kombinácii od hnedej až po bielu má symbolizovať súhru jednotlivých rás a ich spolupatričnosť.
  8. Modrasté a biele metalické odtiene striebra a teplé žlté a oranžové tóny zlata sa striedajú v poslednej palete. Tak čo, našli ste si to pravé orechové pre váš interiér?

Zdroje:

Pekné bývanie

Ľudmila Lešánek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum finibus luctus eleifend. Vivamus eget ipsum vitae ex pretium vehicula eget vel dolor. Nunc ut volutpat purus. Nullam sagittis nisl massa.