Trendy bývania jeseň 2020

Príchodom nového ročného obdobia prichádzajú aj nové jesenné trendy bývania a my si na ne teraz trochu posvietime :). Vyzdvihneme si pár dôležitých faktov pre inšpiráciu vašich interiérov. Celý rok sa do popredia pretláča rôznorodosť či už v materiáloch, doplnkoch, vzoroch alebo farbách, ktorá prevláda naďalej.

Ružové odtiene stále prevládajú a sú hlavným odtieňom v doladení v interiéroch.

Jeseň prináša trendy pri ktorých ani jeden interiér nebude pôsobiť neaktuálny. Či už si ho zladíte do teplých svetlých odtieňoch s nádychom Škandinávie. Zemité odtiene, decentnosť a prírodné materiály, ktoré vyvolávajú pocit kľudu, vyrovnanosti, maximálneho relaxu a hlavne bezpečného miesta. Ich aplikovaním v interiéry s použitím v tej správnej miere nič nepokazíte, aj napriek tomu, že sú aktuálne trendy všade okolo nás o trochu jasnejšie a kontrastnejšie farby. Taktiež môžete takýto typ interiéru doplniť ručne vyrábaným kúskom.

Ako bolo známe v lete, tak naďalej aj na jeseň stále prevládajú palmy, africké vzory, výrazné farby a vzory , ktoré vytvárajú vzájomné kontrasty. Ide celkovo o vnesenie prírody do interiéru, čím má za úlohu nabíjať energiou. Jednoducho povedané zelená je všade, bio a green je proste cool :). Využívajú sa tmavé kontrastné modré a zelené odtiene nielen na textíliách ale aj na stenách, ktoré vyvolávajú maximum energie. Ak máte radi veľa bytových rastlín a kvetín, takýto štýl je vzorový práve pre vás.

Trendy - jeseň 2020 | LL design

Ak obľubujete eleganciu, zamat, výrazné farby prechádzajúce až do čiernej doladené kvetinami a ružami, tak aj takýto interiér je toto ročné obdobie trendy. Na jednej strane pôsobí ťažkopádne, ale na druhej strane si drží stále vkus a eleganciu. V takomto type interiéru je dôležité pracovať so svetelnými zdrojmi ktoré vyvolajú pravú atmosféru. Príťažlivý pôvab interiéru sa docieli, keď sa výrazné farby zjemnia použitím správnej rovnováhy svetlej ružovej farby.

Trendy - jeseň 2020 | LL design
Zdroj: Pinterest

Tak čo poviete? Vedeli by ste si vybrať z aktuálnych trendov na jeseň, ktoré nám prináša rok 2020? My teda určite áno 🙂

Ľudmila Lešánek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum finibus luctus eleifend. Vivamus eget ipsum vitae ex pretium vehicula eget vel dolor. Nunc ut volutpat purus. Nullam sagittis nisl massa.