Trendy jesene 2021 v interiéri

Ani sme sa nenazdali a jeseň je už tu :). Nevieme ako prešlo leto a už sa musíme pripraviť na zimu. Našťastie tu máme krásne jesenné obdobie hrajúce rôznymi pestrofarebnými odtieňmi, ktorými si celé čakanie a prípravu môžeme spríjemniť. Pýtate sa ako nato? Pre jesenný pocit tepla, predsa nemusíte chodiť ďaleko, tak sa poďme spolu trochu inšpirovať.

Pomaly a isto ide chladné a sychravé obdobie, pre ktoré sú typické naopak teplé zemité farby, ktoré nás svojím pôsobením vedia zahriať. Všetky farebné odtiene jesene spolu pekne ladia, no netreba s nimi preháňať. Aktuálnym jesenným trendom pre rok 2021 je zelená farba. Určite ste si všimli že od začiatku tohto roka popularita tejto farby rastie, čo súvisí tým že evokuje prírodu a pri pohľade na ňu sa zmierňuje stres. Obľúbené sú hlavne tlmené odtiene ako šalviová či olivová. Tieto fary sú dosť trendy na kuchynských linkách, stenách či čalúnenom nábytku.

Skombinovaním maximálne 2-3 farieb sa vytvorí pekná atmosféra interiéru.

Jeseň je tiež časom, kedy sa preferujú skôr sušené kvety, ktoré taktiež hrajú rôznymi farbami. Takéto kytice v štýlovom prevedení vo veľkých sklenených vázach, ktoré majú textúrované prevedenie pôsobia nadčasovo a neuberajú opticky veľa z priestoru. Kvety a celkovo kvetinové aranžmán dodajú akémukoľvek interiéru príjemnú atmosféru, samozrejme každé prevedenie je iba o vašom pocite.

Ďalšími jesennými prvkami či dekoráciami, ktorými si môžete zútulniť vaše interiéry sú jesenné vence na dvere, ktoré môžete zavesiť aj na stenu, kde ich umiestnite je iba na vás. Dôležité je, aby hrali rôznymi farbami a obsahovali jesenné kvety. Taktiež prírodné dekorácie, ktoré vás nestoja nič a tak ušetríte desiatky eur. Urobte si jednoducho prechádzku do prírody a vlastnoručne si nazbierajte listy, šišky, gaštany. Takýto typ dekorácií vie často krát potešiť najviac :).

Trendy jesene 2021 v interiéry | LL design
Jesenné dekorácie | Zdroj: Pinterest

Samozrejme ku jeseni patria aj mäkké teplé kúsky v podobe diek, prehozov a vankúšom. Vďaka ním sa budete cítiť pohodlne a zahreje sa vždy, keď vám bude chladno. Netreba zabúdať aj na sviečky, svietniky, či dekoratívne misy. Tieto všetky prvky a dekorácie sa postarajú o to, že ste pripravený na sychravé jesenné obdobie.

Tak čo poviete? Ste pripravení na jeseň? Ja myslím že áno. Tak šup šup do prírody na prechádzku a pozbierať si vlastné úlovky do vašich krásnych interiérov na vytvorenie tej správnej atmosféry.

Ľudmila Lešánek