Trendy v interiéry 2021 „step 2“

Nedávno bol od nás zverejnený článok o trendoch na rok 2021 „step 1“ a teraz vám prinášame druhú časť, kde sa dozviete ďalšie trendy pre tento rok. Ak ste sa nenašli v predchádzajúcom článku, možno sa tak stane teraz 🙂

1.Terazzo

Nazývaný aj staronový škvrnitý materiál. Inšpirovaný niekoľko storočí naspäť, dnes prichádza nielen vo forme podláh či obkladov, ale aj tapiet na steny. Použitím takéhoto vzorovaného estetického materiálu, určite pritiahnete pohľad a vyvoláte dojem pohyblivých farebných doštičiek. Veľkou výhodou takéhoto nápaditého dizajnu je, že k nemu zladíte skoro všetko. Použitím terazza vo svojich interiéroch určite vytvoríte jedinečný a zároveň teplý domov.

Terazzo je úplne nový a hlavne odvážnejší, ako sme ho poznali doposiaľ

2. Prútený a ratanový nábytok

V prvom rade sa čo raz viac vraciame k prírodným materiálom, ktorým je práve ratan a prútie. Takáto forma nábytku vyvoláva v interiéroch hlavne pocit tepla. Pôsobia vzdušne, ľahko a zároveň elegantne. Takýmto kúskom nábytku sa vraví aj rýchly nábytok, ktorého hlavným účelom nie je slúžiť dlhodobo, nakoľko ide o niečo nižšiu kvalitu, ale majú skôr fungovať flexibilne a adaptívne. Nakoľko je rýchla doba a naše interiéry by sa mali nám a terajšej dobe prispôsobiť. Preto siahnutie po takomto nábytku je rýchle a lacné.

Trendy 2021 | LL design
Ratanový nábytok : zdroj Pinterest

3. Maximalizmus

Ide o štýl, ktorý reaguje na minimalizmus. Moderná doba si vyžaduje jednoduchosť a poriadok čo v tomto prípade maximalizmus vyvracia svojim chaosom či extravaganciou. Takéto interiéry majú svojou dekoratívnosťou vyrozprávať príbeh a tak vytlačiť z dizajnu béžové jednotvárne priestory. Zväčšia ide o kombináciu zaujímavých nábytkov, tvarov, spájanie rôznych štýlov, štruktúr tapiet a tmavých kvetinových vzorov, zladenými so suvenírmi. Takouto extravagantnou kombináciou sa získava späť individualita, neskrotnosť a vnútorná nespútanosť.

Trendy 2021 | LL design
Maximalizmus : zdroj Pinterest

4. Ľahké lesy, alebo ľahké drevo

Trendovým materiálom pre tento rok bude aj niečo pre nadšencov škandinávskeho štýlu. Svetlé odtiene dreva sa môžu použiť nielen na podlahy, ale aj ako obklad na steny či stropy. Uprednostňovaná je hlavne farba dreva v surovom stave, ktorá pôsobí čisto, vkusne a príjemne.

Snáď sme vám ďalšími trendmi rozšírili obzor o trochu viac. Či už sa rozhodnete inšpirovať jedným zo spomínaných aktuálnych trendov pre nasledujúci rok je na vás. Jedno je však isté. Vo vašich domovoch sa v prvom rade musíte cítiť vy najlepšie, predsa len žiadny dizajnový kritik roka 2021 s vami bývať nebude 🙂

Trendy 2021 | LL design
Ľahké lesy : zdroj Pinterest
Ľudmila Lešánek