Užite si jeseň na maximum

Jeseň a dekorácie? Prichádza obdobie, v ktorom dekorácie a dekorovanie jednoducho vytvárajú neodmysliteľnú súčasť. Ako sa povie, bez aktuálnych tematických dekorácií by to ani nebola jeseň. Zemité farby, tekvice, listy či ovocie už dobre poznáte. My vám však prinášame zaujímavejšie spôsoby ako vyčariť jesennú atmosféru vo vašich interiéroch.

Nechajte sa inšpirovať a urobte z vášho domova najkrajšie miesto na svete.

Pohodovú a útulnú atmosféru pravej jesene vieme vyčarovať teplými zemitými farbami a prírodnými materiálmi ako úpletové tkaniny použité na prehozoch či dekách. Nastáva obdobie, pre hand-made výrobky, pre ktoré je tento čas ako ušitý. Taktiež zaujímavú zmenu vieme docieliť pohodlnými vankúšmi a samozrejme umelými kožušinami rôznych farebných prevedeniach a naaranžujte ich tak, aby spolu vytvorili v interiéry okamžite príjemnú atmosféru. Stále však platí ako po celý rok, nebojte sa používať a vzájomne ladiť rôzne farebné prevedenia.

Ďalším dosť dominantným prvkom tohto obdobia sú rôzne pletené lampáše či koše. Ak nemáte práve po ruke košíky, jednoducho ich nahraďte napríklad drevenými bedňami ktoré ľubovoľne poskladáte na seba a máte jednoduchý a aktuálny nábytok pre toto ročné obdobie ako ušitý. Ak ich budete zdobiť sezónnymi doplnkami, váš interiér bude prechádzať pravidelnými príjemnými zmenami, čo vám zaručí stálu aktuálnosť interiéru.

Trendy jeseň 2020 | LL design
Zdroj: drevobox.sk

Taktiež sa toto obdobie vyznačuje teplom, ktoré docielime sviečkami či už voľne položené v priestore, alebo v pekných mosadzných svietnikoch zaujímavých tvarov. vytvorí nám to romantickú a upokojujúcu atmosféru v celom interiéry. Plus doladením kyticou z jesenných kvetov, či pár klasov obilia alebo poľnej trávy sa vytvorí hravé zoskupenie, ktoré najlepšie vynikne na bielom pozadí. Takouto kombináciou určite nič nepokazíte, tak sa nebojte experimentovať.

Trendy jeseň 2020 | LL design
Zdroj: pinterest.com

Inšpirovali ste sa? Určite odporúčam urobiť si aspoň malú radosť a vytvoriť najkrajšie miesto na svete. Nakoľko je to váš priestor, kde budete aktuálne tráviť v týchto chladných dní viac času, ako v letných mesiacoch :).

Ľudmila Lešánek