Vianoce 2021 – Ako si „nadizajnovať“ vianočný stromček

A máme to tu znova 🙂 Všade na nás vyskakujú vianočné reklamy, obchody sa začínajú plniť nielen čokoládovými figúrkami ale aj čo raz viac nervóznejšími ľuďmi. Prepadáme panike či všetko stihneme dokončiť v práci a zorganizovať doma deň „D“ bez vianočného stresu. Nuž, všetko záleží iba od nás, tak sa aspoň na chvíľku zastavte a prečítajte si aké trendy Vianoc nás čakajú tento rok.

Smaragdová zelená

Asi vás ani neprekvapí, keď trendy farbou na tieto sviatky je smaragdovo zelená. Zelená je čas Vianoc, čas bezpečia a zároveň upokojuje a navodzuje na príjemne pocity. Bola farbou po celé roky a hoci je stále krásna, momentálne ju vidíte okolo seba vo viac sýtych a smaragdových nádychoch. Jej odtiene sú tak úžasné, že ich jednoducho viete zladiť s doplnkovými farbami ako je zlatá, červená, námornícka a platinová. Váš interiér tak bude pôsobiť so stromčekom v smaragdovej farbe originálne a zároveň luxusne.

Vianočný stromček 2021 | LL design
Smaragdový vianočný stromček | Zdroj: Pinterest

Farebnosť je fajn, ale zvoľte iba pár odtieňov.

Odtiene kovu – zima GLAM

Zima Glam opisuje krásnu, lesklú kovovú výzdobu. Ako po minulé roky tak aj tento sú stále aktuálne stromčeky v odtieňoch kovu, či už zlatisté, striebristé, alebo aj ich vzájomná kombinácia. Je jedno pre akú variantu kovovej krásy sa rozhodnete, dôležitý efekt takejto veľkoleposti je aby sa celý stromček trblietal a žiaril honosnosťou. Účelom tohto typu stromčeka vytvoríte originálnu paletu neutrálneho domova.

Klasická červená s bielou

Biela s neutrálnymi farbami je v stále nadčasová a v móde, no vždy sa nájdu tradicionalisti, ktorí musia mať počas sviatkov klasickú červenú. Práve preto toto spojenie pôsobí zábavne a slávnostne zároveň. Ak vás táto klasická kombinácia upúta, tak smelo do toho. Aktuálne je veľmi trendy sneh v spreji, ktorým dosiahnete krásny zasnežený efekt stromčeka a taktiež iných vianočných dekorácií, ktoré budú spolu krásne ladiť v celom interiéri a vytvárať zimný efekt.

Vianočný stromček 2021 | LL design
Vianočný stromček | Zdroj: Pinterest

Farebné lesklé reťaze sú už out.

Neutral Woodland

Neutrálne bytové dekorácie, jednoduchosť dekorácií v interiéri sa prenáša aj do trendov vianočného dizajnu. Magický efekt rozprávkových Vianoc sa dá dosiahnuť aj jednoduchými neutrálnymi ozdobami či už v krémovej, hnedej farby, alebo metalický glam zo slonoviny a zlata. Celý neutral efekt vie poskytnúť všetky teplé pocity počas celej zimy.

Vianočný stromček 2021 | LL design
Vianočný stromček | Zdroj: Pinterest

Ešte jedna rada na záver. Ak chcete váš vianočný stromček doniesť do dokonalosti, určite nezabudnite na kožušinovú podložku alebo koberček, ktorý rozprestrete okolo stojana. Celkový efekt stromčeka bude pôsobiť veľmi elegantne a šik.

Či už sa necháte nami inšpirovať, alebo si vianočný stromček ozdobíte vlastným štýlom, dôležité je že sa bude páčiť vám a vašej rodine. Všeobecne sú Vianoce najkrajšie obdobie v roku, keď sa spolu zíde rodina aby oslávila tento krásny sviatočný čas v kruhu najbližších. Preto by sme mali na chvíľu spomaliť a zamerať sa na to čo je naozaj v našich životoch to najdôležitejšie.

Ľudmila Lešánek