Zlatá nepatrí len šperkom, ale i interiéru

Zlatá farba bola odjakživa farbou bohov, kráľov, či vysoko postavených osôb. Zlatá farba v interiéri symbolizuje nadčasovosť, luxus a eleganciu, ale netreba to s ňou preháňať, aby ste nakoniec z interiéru nespravili jeden veľký gýč. Preto určite aj tu platí zásada všetko s mierou.

Osobne uprednostňujem radšej matnejšiu verziu zlatej pred napríklad leskom, nakoľko lesklá zlatá farba je až príliš výrazná a ostávajú na nej odtlačky. Tak ako som spomínala vyššie, netreba to so zlatou farbou preháňať. Ideálnou voľbou je zlatú farbu dostať do interiéru v podobe doplnkov, aby vynikli a zároveň vytvorili rôzne kontrasty v interiéri.

Kontrasty bielej, zlatej a čiernej sa dajú elegantné zakomponovať najmä v interiéri kúpeľní a spální. Zlatá farba má veľkú výhodu v tom, že stačí ak jej je v interiéri poskytnutý menší priestor napr. v podobe nejakého doplnky a zaručene tento doplnok bude neprehliadnuteľný. Ďalšou výhodou zlatej farby je, že sa dá skombinovať takmer s každou farbou a navyše nie je obmedzená žiadny dizajnovým štýlom, takže ju môžete použiť napr. v rustikálnom i minimalistickom štýle.

Prelom medzi rokmi 2018 a 2019 patrí zlatej farbe 

Zlatá farba v interiéri | LL design
LL design – interiér obývacej izby s jemným nádychom zlatej farby

V poslednom období zaznamenávame hlavne výrazný nástup zlatej farbe pri interiérových svietidlách. Zlatú farbu však môžete použiť i na lustroch, stojacích lampách či stolových lampičkách. Ak sa trošku bojíte zlatej farby, začnite napríklad s jednoduchými doplnkami, ktoré určite oživia váš interiér a dodajú mu punc luxusu a elegancie. Skúste napríklad vyskúšať zlatý rám na fotky, svietnik, vázu, či napríklad zlatý vankúšik.

Neváhajte a vyskúšajte zlatú farbu do vášho interiéru. Určite neoľutujete.

Ľudmila Lešánek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum finibus luctus eleifend. Vivamus eget ipsum vitae ex pretium vehicula eget vel dolor. Nunc ut volutpat purus. Nullam sagittis nisl massa.