Interiérový dizajnér verzus interiérový dekoratér

Interiérový dizajnér a interiérový dekoratér sú dva názvy, ktoré sa často používajú ako synonymá. Každý má však svoj špecifický popis práce a funkcie. Aký je však rozdiel medzi týmito dvoma profesiami? Zatiaľ čo dizajnéri vytvárajú funkčné priestory v interiéry, dekoratéri skôr zdobia priestor dekoratívnymi prvkami.

Keď sa rozhodnete zmeniť vzhľad vášho interiéru a uvedomíte si že potrebujete pomoc. Začnete siahať po odbornej pomoci profesionálov, no neviete či potrebujete interiérového dizajnéra, alebo dekoratéra interiérov. Zrazu sa pýtate, aký je medzi nimi rozdiel? Čo je pre vás dôležitejšie? A koho naozaj potrebujete?

Čo je interiérový dizajnér?

Často a úzko spolupracuje s architektmi a ďalšími odborníkmi, aby bol vnútorný priestor funkčný, bezpečný a krásny. Interiérový dizajnér disponuje s množstvom odborných znalostí vo viacerých smeroch, ktoré zakomponuje do návrhu vypracovaného v 3d programoch.

Interiérový dizajnér- LL design

Čo je to interiérový dekoratér?

Je profesionál, ktorý vie skrášliť a dotvoriť priestor pomocou štýlu, farieb, nábytkov a doplnkov. Zútulní a vyšperkuje priestor, ktorý posúva na vyššiu úroveň. Úzko spolupracuje s výrobcami nábytku, čalúnnikmi a ďalšími profesionálmi v oblasti bytových dekorácií, ktoré sú pre ich klientov vizuálne príjemne.

Interiérový dekoratér- LL design
Ľudmila Lešánek