Kam smeruje Dizajn?

Kam smeruje a ako bude vyzerať dizajn o pár rokov? Túto otázku si určite položil každý z nás, ale je veľmi ťažké predpovedať budúcnosť. V posledných rokoch technológie a aplikácie sprístupnili cenovo dostupné služby a taktiež online dizajn inšpirovali výrobcov k priamemu predaju k spotrebiteľom.

    Dizajn bude čo raz viac digitálny

Oslovenie dizajnéra za účelom spracovania návrhu vo forme 3d vizualizácií, bol kedysi prístupný iba pre tých bohatých. Postupne sa však stali dostupnými už pre každého. Váš rozpočet neurčuje, či môžete mať domov ktorý sa vám páči, alebo nie. Pretože riešení je na trhu mnoho a to v každej cenovej relácií. Preto bohatí ľudia budú ešte viac siahať po profesionáloch aby sa ich interiéry odlíšili od ostatných a boli jedineční. Budú vyhľadávať nové jedinečné veci a taktiež diela na objednávku. Za posledných pár rokov, vzniklo mnoho kreatívnych ľudí pracujúcich na jedinečných jednorazových dielach, ktoré sú čo raz viac cennejšie. 

    Vždy bude existovať trh ľudí, ktorí chcú niečo, čo nie je dostupné pre všetkých.

Smart Home

Nové módne slovo, ktoré už teraz môžeme počuť na každom kroku sa rovná inteligentnej domácnosti. Nie je dňa, aby sme nepoužívali a nepomáhali si rôznymi vychytávkami. Mnoho spoločnosti sa zameriava na technológie novej generácie, aby uľahčili každodenný život, ktoré zahŕňajú mnoho senzorov a asistentov vykonávajúcich úkoly podľa potreby. Držia sa príslovia, nie je nič lepšie ako mať svoju domácnosť pod kontrolou.

Kam smeruje dizajn | LL design
Smart Home : zdroj www.lsevendimensions.in

Malý dom

Začíname sa viac zaujímať o eko, bio, recyklovanie a obnoviteľnosť zdrojov. Preto sa v budúcnosti zmenia veľkometrážne domy na malé útulné domčeky, čo povedie väčšej hospodárnosti a ochrane životného prostredia. Pomôže to tiež zjednodušiť váš život a taktiež návyky. V malom domčeku je aplikovaný viacúčelový funkčný nábytok a každý priestor bude efektívne využitý.

Kam smeruje dizajn | LL design
Malý dom : zdroj Pinterest

Či už budú zmeny v interiérovom dizajne o pár rokov veľké alebo malé, hlavné je, aby pomohli nám a aj životnému prostrediu rovnomerne. Predsa len, každý krok vpred by mal byť prospešný a inovatívny pre každú stranu rovnomerne a nie aby bola jedna v nevýhode 🙂 

Ľudmila Lešánek