Kuchyňa v pastelových odtieňoch

Pastelové farby, sú svetlé odtiene, ktoré dokážu zmeniť celkový vzhľad miestnosti. Každý túži po tom aby mal svoj domov čo najviac štýlový a krásny, no niektoré trendy sú dnes tu, ale zároveň rýchlo zmiznú. Pastelové farby však nie sú prechodnou módou, v kuchyniach sa používajú už roky a je jasné, že ešte tak skoro nezmiznú. Jednoduché a krásne doladenie bielej kuchyne pridaním jemnej pastelovej farby, je nádherným spôsobom ako rozjasniť priestor v zachovaní v neutrálnej palety.

„Cukríkové farby“ sú dokonalým spôsobom, ako vniesť do kuchyne trochu tepla.

Ružová

Asi by vás nikdy nenapadlo, že by ste niekedy siahli po ružovej farbe vo vašom interiéry okrem detskej izby dievčatka:)? Určite sa nebojte, jemného nádychu ružových odtieňoch, ktorý dodá kuchyni moderný vzhľad. Ak sa predsa len bojíte urobiť až taký zásadný krok, stačí keď pridáte pár pastelových zariadení, obklad, alebo iba vymaľujte steny to tohto odtieňa. Pre moderný efekt skúste ružovú kombinovať s hlbšími farbami ako je čierna a materiály z mramoru, terazza, alebo lešteného betónu.

Kuchyňa v pastelových odtieňoch | LL design
Ružová kuchyňa | Zdroj: Pinterest

Modrá

Tento odtieň je upokojujúci a povzbudzujúci ideálne pre tých, ktorí chcú pridať trochu osobnosti. Týmto odtieňom vytvoríte miesto, kde bude chcieť tráviť čas celá rodina. Dobre funguje s paletou materiálov v chladnom tóne z mramoru a kovu, ale naopak aj s teplými materiálmi ako je drevo. Ak modrú zladíte s bielou, vytvoríte pekný vzdušný priestor ktorý bude pôsobiť veľmi nadčasovo.

Kombinujte pastelové farby s luxusnými materiálmi pre sofistikovaný vzhľad

Kuchyňa v pastelových odtieňoch | LL design
Modrá kuchyňa | Zdroj: Pinterest

Zelená

Šalviová zelená, ktorá svojim upokojujúcim účinkom dodá kuchyni svoje čaro. Predvída pocit pokoja a kľudu. Doladením s broskyňovou farbou a zlatými doplnkami pôsobí elegantne, trendovo a moderne. Taktiež ideálnu kombináciu tvorí s bielym mramorom, s ktorým vytvára obľúbený a stále aktuálny glamour štýl.

Kuchyňa v pastelových odtieňoch | LL design
Zelená kuchyňa | Zdroj: Pinterest

Mätová

Dokonalý farebný nádych dodáva kuchyni aj mätová farba, ktorá pôsobí veselo, nadčasovo a vyzdvihne vás interiér či už sa rozhodnete pre matný, alebo lesklý vzhľad povrchu. Rozhodne funguje v kombinácií so svetlými materiálmi, bielou a umelým kameňom.

Rozjasnite to

Pastelové farby môžete použiť napríklad iba na charakteristický bod vašej kuchyne – sústredenie sa do určitej oblasti a zameraním sa na jednu časť, ktorou sa chcete pochváliť. Vyberte si oblasť, o ktorej si myslíte, že si zaslúži najväčšiu pozornosť a premeňte ju na pastelový prvok.

Kuchyňa v pastelových odtieňoch | LL design
Pastelová kuchyňa | Zdroj: Pinterest

V tejto súčasnej dobe, keď sa každý zaujíma o estetiku, s pastelovými farbami to dosiahnete s minimálnym úsilím. Dobrou investíciu je určite nábytok v pastelových farbách, pretože tieto kúsky sa vám budú hodiť do každého prostredia ktoré elegantne doplnia. Určite je dobré sa vedieť rozhodnúť, ale zároveň netreba zabúdať na rovnováhu medzi estetikou a funkčnosťou. Ak si neviete rady a máte problém si vybrať, neváhajte nás kontaktovať, sme tu pre vás 🙂

Ľudmila Lešánek