Trendy v interiérovom dizajne na rok 2022

S každým rokom prichádza aj nová príležitosť zmeniť, alebo obnoviť naše priestory. Podľa potreby vytvoriť viac pohodlia, funkčnosti a aj štýlu. Ako každý rok, aj tento prinášame aktuálne trendy v interiérovom dizajne. V skutočnosti neexistujú žiadne prísne pravidlá, ktorých sa treba striktne držať. Stačí sa unášať tým, čo vás robí naozaj šťastnými a vyvoláva vo vás pocit pohodlia a domova.

So starým von, s novým dnu.

Je známe že niektoré trendy sa pravidelne opakujú, alebo sa preberajú z istého obdobia. Tento rok sú to krivky alebo oblúky. Návrat rybej kosti na podlahách. Jemné pastelové farby a odtiene zelenej, ktoré vnášajú do interiéru stále pretrvávajúcu prírodu.

Pastelové farby

Svojim pôsobením privodzujú do interiéru sviežosť a jemnosť. Farebné odtiene ako zelená, modrá, ružová a žltá pripomínajú teplé letné obrázky. Interiér sa tak stáva nápaditejší, kreatívnejší a expresívnejší. Spojenie s prírodou a okolitým svetom sa docieli odtieňmi zelenej, ktorá oživuje a poznáša. Tento rok narástol záujem o zelené interiéri a doplnky inšpirovane prírodou o 80 percent. Uprednostnené sú šalviové, olivové alebo čajové odtiene. Práve tieto farby obohacujú vnútorné priestory na minerálnej báze. Túto farebnú škálu pokojne môžete použiť na stenách, sedačkách, závesoch, kobercoch, vankúšoch či iných doplnkoch vo forme váz alebo ozdobných mís.

Trendy 2022- LL design
Zdroj: Pinterest

Farmársky štýl

Široké drevené dosky, mohutnosť, vidiecka estetika a efektívnosť v štýle farmy. Prírodné prvky, textúry a vintage kúsky. Tento štýl je do roku 2022 veľmi populárny, avšak pomaly a isto ide do úzadia a nahradia ho interiéri menej rušivejšie, čistejšie a efektívnejšie. Tento štýl je už zastaralý a farma sa začína stávať čoraz menej modernejšou. Biele a drevené skrinky sa začínajú obmieňať výraznejšími a veselšími farbami.

Trendy 2022- LL design
Zdroj: Pinterest

Zakrivené línie

Tvrdé, hranaté a ostré tvary pomaly nahrádzajú jemnejšie oblé a zakrivené línie. Stávajú sa čoraz populárnejšie a vyhľadávanejšie nielen v nábytkoch, svietidlách, zaoblených oknách, ale aj na stenách. Oblé línie sú oproti rovným mäkšie, upokojujúcejšie. Celému priestoru dodajú nový a svieži look. Obľúbené sú aktuálne aj oblé zrkadlá na stenách. Taktiež jemné zaoblené krivky možno použiť aj na textíliách ako vankúše, prehozy či závesy.

Rybina – Chevron

Podlaha v šikmom prevedení nazývaná aj ako rybina. Jej šikmé prevedenie do rybacej kosti pôsobí elegantne, moderne a jemne. Veľmi obľúbená v starých mestských bytoch alebo historických budovách. Netreba sa báť použitia takejto podlahy. Nielenže sa hodí ku škandinávskemu štýlu, eklektickému, ale taktiež aj k modernému, kde pôsobí obzvlášť pôvabne. Avšak pozor na dva druhy rybej kosti. Všimnete si to práve v detaile spájania jednotlivých segmentov. Buď sú dosky rezané pod 45 stupňovým uhlom a spájajú sa k sebe na tupo. V druhej variante dosky nepriľnú priamo k sebe. V tomto prípade sa kratšia strana dosky pripojí k druhej dlhšej strane dosky v pravom uhle. Samozrejme vytvorený dizajn môže byť ovplyvnený aj veľkosťami dosiek.

Trendy 2022- LL design
Zdroj: Pinterest

Vo svojich domovoch trávime čo raz viac času a je iba na nás čo sa nám páči a ako si ich zútulníme. Takže nezáleží na tom či si vaše interiéri prerobíte celé podľa aktuálnych trendov, alebo sa nimi necháte ovplyvniť iba čiastočne. Všetko je iba vo vašich rukách 🙂

Ľudmila Lešánek